صفحه اصلی / نوشته ها / تکنولوژی / مطالعه‌ جدید:حسگر اکسیژن خون اپل واچ چقدر قابل اعتماد است؟

مطالعه‌ جدید:حسگر اکسیژن خون اپل واچ چقدر قابل اعتماد است؟

محققان در مطالعه جدیدی حسگر اکسیژن خون اپل واچ را مورد آزمایش قرار داده‌اند. با توجه به نتایج این مطالعه، اپل واچ سری 6 می‌تواند با اطمینان حالت‌های کاهش اکسیژن خون را در مقایسه با پالس اکسیمترهای پزشکی تشخیص دهد.

هدف از این مطالعه بررسی این موضوع بوده که «یک ساعت هوشمند تجاری با قابلیت اندازه‌گیری میزان اشباع اکسیژن خون محیطی (SpO2)، چگونه می‌تواند در مقایسه با یک پالس اکسیمتر پزشکی، کاهش اکسیژن خون یا هیپوکسمیا (Hypoxemia) را تشخیص دهد». محققان به عنوان جمع‌بندی مطالعه خود توضیح داده‌اند که اپل واچ در مقایسه با یک پالس اکسیمتر درجه پزشکی می‌تواند وضعیت‌های کاهش اشباع اکسیژن خون با SpO2 زیر 90 درصد را به درستی تشخیص دهد.

مقایسه عملکرد اپل واچ و پالس اکسیمتر پزشکی در اندازه‌گیری SpO2

برای انجام مطالعه، محققان 24 شرکت کننده سالم را انتخاب کردند و از هر فرد خواسته شد تا یک اپل واچ سری 6 را روی مچ دست چپ خود و یک سنسور پالس اکسیمتر را روی انگشت میانی چپ خود ببندند.

شرکت‌کنندگان از طریق یک مدار تنفسی در سه فاز تنفس کردند. در مرحله اولیه 2 دقیقه‌ای، شرکت‌کنندگان هوای محیط را استنشاق کردند. سپس در مرحله 5 دقیقه‌ای دوم، آن‌ها هوایی با اکسیژن کم‌تر را تنفس کردند که به‌طور موقت اشباع اکسیژن خون آن‌ها را کاهش داد.

در مرحله نهایی، شرکت‌کنندگان مجددا هوای محیط را استنشاق کردند تا زمانی که سطح SpO2 آن‌ها به مقادیر طبیعی بازگشت. اندازه‌گیری میزان SpO2 آن‌ها به‌طور همزمان در فواصل 30 ثانیه‌ای از طریق ساعت هوشمند و پالس اکسیمتر انجام شد.

اگر به دنبال اندازه‌گیری دقیق سطح اکسیژن خون خود هستید، همچنان بهتر است تا از یک دستگاه پزشکی مناسب استفاده کنید. اما نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که فناوری پوشیدنی اپل نیز رویکرد مناسبی را برای ارائه اطلاعات پزشکی دقیق پیش گرفته است.

ا‌پل اولین بار قابلیت اندازه‌گیری اکسیژن خون را به اپل‌ وا‌چ سری 6 اضافه کرد. همچنین دستگاه‌های جدیدتر مانند اپل ‌واچ سری 7، اپل ‌واچ سری 8 و اپل ‌واچ اولترا نیز از این قابلیت بهره می‌برند. هرچند ا‌پل ادعا نمی‌کند که دستگاه‌های آن می‌توانند جایگزین مناسبی برای دستگاه‌های پزشکی شوند، اما ویژگی‌هایی را به اپل واچ اضافه کرده که به‌ویژه برای کاربرانی که به دنبال سیستم نظارت بر عملکرد بدن خود هستند، بسیار مفید است.

برای مشاهده سایر مقالات روی سایت استوک لپ روی لینک مقابل کلیک کنید:https://stoklap.com/category/blog/

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد